Zákaznická podpora:+420 602 175 713info@yerabina.cz

Proč náramky přátelství

 

Od malička jsem byla velmi tvořivá a kreativní. Ráda jsem vyráběla téměř cokoli a z čehokoli, co mi bylo dovoleno :-) Ale přesto by v mém životě z tvořivých technik vyšlo určitě jako nejčastější navlékání korálků. Pamatuju si, jak jsme na chatě s mou sestrou Bárou a kamarádkou Hedvikou pletly náramky doslova od rána do večera. Záda nás bolely, oči slzely od mžourání, ale přesto jsme si každý den přinesly před klubovnu pytlíčky s korálky a začaly navlíkat. Během letních prázdnin jsme napletly desítky náramků, které jsme pak hrdě nosily do roztrhání. Takový náramek pak už nebyl jen hezkou ozdobou, ale i krásnou vzpomínkou na letní bezstarostný čas strávený s kamarádkami.

Dodnes si pamatuji, jak jsem jednou vymyslela svůj originální motiv s mouchami a pavoukem :-) Na žlutém základu náramku byla černá těla much a pavouka. Nohy a křídla hmyzu z náramku vystupovaly a já jsem měla obrovskou radost, že mě něco takového napadlo :-D Připadala jsem si neskutečně kreativní a byla jsem si jistá tím, že stejný náramek nikdo jiný nemá... (což tedy zřejmě byla pravda, ale pravděpodobně ne jen z důvodu toho, že by něco podobného nikdo jiný nedokázal... :-D)

Na tohle bezstarostné období během letních prázdnin moc ráda vzpomínám. A přestože jsem už o něco starší, pořád si přeju, aby pro mě šperky a dekorace byly něčím víc než jen pouhou hezkou věcí. Proto jsem chtěla vytvořit korálkovou sadu, která by i nám dospělým dala možnost vrátit se v čase, zpomalit a vytvořit si hezký šperk, který pro nás bude mít i skryté poselství. 

Finální nápad ale přišel až s mou kamarádkou Míšou, která ke mně přišla na návštěvu. Byl krásný den, svítilo slunce a my jsme jen tak seděly na zahradě. Bavily jsme se o práci a mně napadlo, že Míše ukážu korálky, které jsme zvažovali pro naší tvořivou sadu. Míše se moc líbily a hned jsme si řekly, že si navlékneme náramek a vyzkoušíme je :-) Nakonec vznikly náramky dva se stejným designem - jeden pro Míšu a jeden pro mě :-) Každá jsme si ho uvázala na ruku a když jsme se příště viděly, shodly jsme se na tom, že nám náramky připomínaly naše přátelství, kdykoli jsme se na ně podívaly.

Tehdy jsem věděla, že sadu na výrobu náramků přátelství musíme vyrobit. Jen mi stále přišlo, že tomu něco chybí, že by bylo skvělé do náramku ukrýt nějaký vzkaz. Korálky s písmeny mi přišly moc dětinské a věděla jsem, že takový náramek bych nenosila. Navíc jsem chtěla, aby můj text v náramku byl jen pro mě, aby si ho nemohl přečíst kdokoli, kdo mi pohlédne na zápěstí. Ruka je totiž opravdu místo, kterého si za den všimneme mnohokrát a já jsem chtěla, aby mi náramek pomáhal připomínat si důležité hodnoty, které mi v životě pomáhají držet směr. Pro někoho to mohou být jména dětí, partnera, nebo citát či jednotlivé slovo. Pro mě to jsou jména mých nejbližších a slovo DOMOV. Tohle jedno slovo je pro mě důvodem pro všechno, co dělám.  

A tak vznikla tato sada :-) Drobné korálky té nejvyšší kvality, třpyt 24 karátového zlata ve spojení s osobním textem ukrytým pomocí morseovy abecedy tak, aby vám náramek připomínal to důležité i během každodenních situací. 

Tuto sadu jsme vyrobily ve čtyřech barevných kombinacích. Barvy jsem vybírala podle zákonitostí barevného kruhu tak, aby k sobě jednotlivé odstíny barev krásně ladily a zároveň se hodily ke každému dle barevné typologie.

Sada Léto u moře působí teple a odpočinkově jako letní dovolená, sada Jarní louka je veselá a plná energie. Sada Podzimní listí působí zemitě a klidně a poslední sada Veselé Vánoce kombinuje tradiční barvy Vánoc.

Pokud vás naše náramky zaujaly, seženete je zde

Přejeme vám příjemnou zábavu při tvoření :-)

Tereza